Hakkımda

1969 Artvin’de doğan Özcan Yazıcı 1986 yılında Mustafakemalpaşa Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında 1 yıl Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’ne devam etti. Aynı yıl bölüm değiştirdi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

1993 – 2009 yılları arasında 16 yıl boyunca Bursa Olay Gazetesi’nde ekonomi muhabiri, politika muhabiri, yurt haberleri editörü ve politika editörü olarak görev yaptı. Olay FM ve Olay TV’de çeşitli programlar hazırlayıp sundu.

2003-2007 yılları arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin iki dönem başkanlığını yaptı. 2010 yılında gayrimenkul sektörüne yönelik E-Konut isimli dergiyi yayınladı.

Yine 2010 yılında internet medyasına adım attı ve www.bursaport.com haber sitesini kurdu ve 1 yıl boyunca Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdürdü. 2011 yılında kurulan Bursa İnternet Gazetecileri Derneği’nin kurucu başkanlığını üstlendi ve 3 yıl boyunca bu görevini sürdürdü.

2012 yılından itibaren çalışmalarını dijital iletişim, sosyal medya, dijital strateji geliştirme alanında yoğunlaştırdı. Eylül 2012’de Sosyalink Digital Agency’yi kurdu.

Sosyalink, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) kayıtlı Bursa’nın ilk dijital ajansı oldu.

Özcan Yazıcı, 2018 yılında teknoloji ve dijital dönüşüm odaklı etkinlik platformu Bursa Talks’u kurarak, iş dünyasının üst düzeylerini etkinliklerde bir araya getirmeye başladı.

Özcan Yazıcı halen çeşitli şirket, marka ve kişilere dijital strateji geliştirme, dijital iletişim yönetimi, içerik pazarlama, B2B pazarlama iletişimi, blog geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor.

Üniversiteler, SİAD’lar, çeşitli sivil toplum örgütleri ile benzeri kurumların konferans ve toplantılarına konuşmacı olarak katılıyor ve “Dijital Strateji”, “Dijital İletişim”, “Dijital Dönüşüm” ve “Dijital Pazarlama” üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Uzmanlık yazılarını www.ozcanyazici.com bloğu ile https://medium.com/@ozcanyazici sitesinde yayınlıyor.

ASTV’de Sosyalink Programını hazırlayıp sundu. (www.youtube.com/Sosyalink)

CDO Turkey Üyesi (www.cdoturkey.com)

Sıkı bir Bursaspor taraftarı. Bursaspor Kongre üyesi. Bursa İnternet Gazetecileri Derneği, Bursa Gazeteciler Cemiyeti, SİVİLAY üyesi.

Evli. Bir kızı ve bir oğlu var.